– Kochanie, nie możesz mi tego zrobić! Przecież ja Cię kocham! – wykrzyczała Natalia
– Gdybyś mnie kochała to byś mnie nie oszukiwała!
– To nie jest przecież tak jak myślisz. To Twoje dziecko, jestem z Tobą w ciąży! – mówiła przez łzy dziewczyna
– Nie, nie wierzę Ci! Nie zbliżaj się do mnie już nigdy więcej! – odparł zimno Radosław i wyszedł z pokoju
Akademik w którym mieszkała para był mieszany, spotkać tam można było zarówno kobiety jak i mężczyzn. Po tej sytuacji Natalia przeprowadziła się do pokoju swojej siostry, która studiowała na tej samej uczelni. Natalia – ekonomię, a jej starsza siostra – Danuta – inżynierię środowiska. Różniły je dwa lata.
Dziewczyny nie były do siebie podobne. Danuta należała do spokojnych, zamkniętych w sobie dziewcząt. Nie lubiła spędzać czasu na spotkaniach czy imprezach. Natalia, z kolei, to dziewczyna niespodzianka. Zawsze aktywnie angażowała się w różnego rodzaju wydarzenia, chętnie poznawała nowe osoby, flirtowała i bardzo rzadko widywało się ją bez uśmiechu na twarzy.
Związek Natalii i Radosława rozpoczął się bardzo szybko. Mieli bardzo podobne charaktery i świetnie czuli się w swoim towarzystwie. Nie brakowało im okazji do wyjść na imprezy oraz wspólnych aktywności. Znajomi żartowali, że wyglądają jak para z okładki – ona – drobna blondynka o niebieskich oczach i on – muskularny brunet z uśmiechem prezentera telewizyjnego. Wróżono im wspólną przyszłość.
Niestety, wszystko zaczęło się sypać gdy Radosław dostrzegł jak dobrą relację ukochana ma ze swoim przyjacielem Przemkiem. Nie było to nic ponad zwykły flirt, jednak mężczyzna poczuł silną zazdrość. Od razu zaczął oddalać się od dziewczyny aż w końcu doszło do rozstania. Wtedy właśnie Natalia odkryła, że jest w ciąży. Radosław nie wierzył jednak, że dziecko jest jego.
Natalia została sama lecz na szczęście mogła liczyć na stałe wsparcie siostry. Po porodzie, gdy na świat przyszła mała Teresa cały świat dziewczyn skupił się na dziecku. Na szczęście, z uwagi na inny tryb studiów udało im się pogodzić opiekę nad Teresą ze studiami. Gdy jedna miała zajęcia, druga opiekowała się dzieckiem. Otrzymały też dużą pomoc, także finansową od rodziców.
Dziewczynka rosła a każdy kto znał Natalię i Radosława na kilometr mógł rozpoznać, że to on był ojcem. Teresa była niemal identyczna jak jej tata. Po jakimś czasie, gdy dziecko zaczęło stawiać pierwsze kroki, podczas jednego ze wspólnych spacerów, Natalia spotkała Radosława.
Sytuacja stała się wyjątkowo niezręczna gdy Teresa, ostrożnie i chwiejnie krocząc przed siebie, postanowiła przytulić się do nóg Radosława. Mężczyzna wyraźnie nie wiedział jak zareagować.
– Między nami wszystko jest skończone, zdajesz sobie z tego sprawę? – zapytał
– Tak, zostawiłeś nas. Teraz mam nowe życie i to Teresa jest w nim najważniejsza. Nadal uważasz, że to nie jest Twoja córka? – zapytała Natalia, była wyraźnie zła
– Przecież widzę, że jest moja. – odparł cicho i szybko się oddalił
Następnego dnia w pokoju Natalii i Danuty zjawił się Radosław. Miał ze sobą bukiet kwiatów i pluszowego misia. Chciał prosić o wybaczenie i jeszcze jedną szansę. Danuta była tym oburzona i namawiała siostrę by odrzuciła ofertę chłopaka:
– Już raz Cię zostawił i zawiódł więc z pewnością zrobi to ponownie. – mówiła
Natalia nadal jednak kochała byłego chłopaka i marzyła o założeniu razem rodziny więc zdecydowała się wybaczyć mu wszystko. Pół roku później wzięli ślub i zamieszkali razem. Parze ponownie udało się stworzyć zgrany związek, a kilka lat później na świat przyszło ich kolejne dziecko.
Dziewczyna postąpiła wbrew radom i rozsądkowi, zaufała swojemu sercu i dzięki temu udało jej się odzyskać miłość. W końcu wszyscy mamy prawo do błędów…



