Jestem już znużony obecnością Hanny – starszej siostry mojego męża. Zajęła moje mieszkanie, nie wnosi żadnego wkładu finansowego i nie ma zamiaru opuścić tego miejsca. Zaczynam myśleć, że powinnością jest już wezwanie policji, skoro do niej nic wciąć nie dociera. Kiedy wychodziłam za mąż, mieszkałam w kawalerce, natomiast mój mąż posiadał dwupokojowe mieszkanie w centrum. Zdecydowaliśmy wtedy, że lepiej będzie, jeśli zamieszkam z nim i wynajmiemy moje mieszkanie. Pierwotnie znaleźliśmy dobrych lokatorów i wszystko układało się spokojnie. Niestety, później się wyprowadzili, co zmusiło nas do poszukiwania nowych. Wtedy pojawiła się Hanka. Nie miałyśmy dotąd rawie kontaktu, nie było wspólnych tematów, żyłyśmy zupełnie oddzielnie.
Jej mąż pracował na budowie, a wszystkie zarobione pieniądze wydawał na alkohol. Sama Hanka urodziła troje dzieci i nie planowała podjąć pracy, uważała bowiem, że ze względu na swoją rolę matki jest uprawniona do dostawania wsparcia od innych. Hanna stanęła u progu naszych drzwi i poprosiła o możliwość zamieszkania w moim mieszkaniu przez kilka tygodni, ponieważ jej mąż stracił pracę i nie mogli sobie pozwolić na wynajem. Musiałam wprowadzić ją z trójką dzieci, a było jasne, że wkrótce urodzi czwarte. Po dwóch tygodniach poprosiłam ją, by się wyprowadziła, jednak obiecywała, że jej mąż wkrótce znajdzie pracę i wyjadą.
Minął miesiąc, a ona nadal była u mnie. Wyglądało na to, że urodziła i nie miała zamiaru się ruszyć. Po trzech miesiącach ponowiłam próbę skłonienia jej do wyjazdu, ale zareagowała na to wrzaskiem, oskarżając mnie, że nie rozumiem, jak to jest być matką, dopóki sama nią nie zostanę. Teściowa także wywierała presję, twierdząc, że jestem egoistką, skoro tak łatwo zdecydowałam się wyrzucić Hannę i jej dzieci na bruk. Czy nikt nie zdaje sobie sprawy, że z wynajmu tego mieszkania mam czerpać dochody? Co więcej, mój mąż i ja planujemy założenie rodziny i potrzebujemy stabilności finansowej. Hanka ma męża, więc to on powinien zadbać o swoje dzieci; dlaczego mam ponosić konsekwencje ich problemów?


