Starszy pies nie ukrywa swoich emocji, po założeniu do oczu soczewek

Starszy, niewidomy pitbul, nie jest w stanie ukryć swoich emocji, kiedy właściciel zakłada mu nowe szkła kontaktowe. Imię psa to Gremlin. Pewnego razu coś się stało, że przestał widzieć.

Bardzo szybko zauważył, że wszystko wokół niego jest ciemne. Pies przeszedł operację oczu, ale to nie pomogło, w jednym oku nie do końca stracił wzrok, a jego drugie oko nie widziało zupełnie.

Psiak miał wiele problemów związanych z poruszaniem się po domu. Nie widział przedmiotów, był bardzo nerwowy i przygnębiony, dobijał w ściany pomieszczeń.

Krok po kroku Gremlin zaczął unikać kontaktów z innymi psami. Zaczął się bać i płoszyć na widok najmniejszych głosów i hałasów. Przez cały dzień siedział samotnie i osobno, nie utrzymując kontaktów towarzyskich nawet z domownikami.

Właściciele Gremlina nie byli w stanie zrozumieć, jak to się stało, że tak żywiołowy pies, stał się cichy i samotny w swoim świecie.

Podjęli decyzję o rozmowie z lekarzem weterynarii, który specjalizował się w ryzykownym przeszczepie soczewki. Ponieważ operacja zaćmy nie powiodła się, nie chciano, aby Gremlin przechodził jeszcze jedną operację oka.

Wspólnie doszli do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie założenie psu soczewek kontaktowych, ludzkich. Jedynym problemem było to, że właściciele chcieli być naprawdę pewni, że pies będzie w tym przypadku bezpieczny i zdrowy. Złożyli zamówienie na soczewki kontaktowe o dużej mocy i założyli je. Oto filmik

To było takie radosne i chwytające za serce, gdy Gremlin mógł znów zobaczyć swoich właścicieli. Było oczywiste, że kiedy psiak zobaczył rzeczy, których przedtem nie widział, wrócił do dawnej postaci psa, którym był przed utratą wzroku.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

trzy × 3 =

Starszy pies nie ukrywa swoich emocji, po założeniu do oczu soczewek