Moja siostra jest bardzo zwyczajna. Nigdy nie dążyła do bogactwa i luksusowego życia. Cieszyła się po prostu tym, co posiadała. Dziewczyny w jej wieku często myślą tylko o udanym małżeństwie. Wszyscy byli zdziwieni, że najbardziej atrakcyjny mężczyzna w naszym sąsiedztwie zainteresował się moją siostrą. Wszystkie inne dziewczyny jej zazdrościły. Paweł był ideałem dla wielu: przystojny, zamożny i odnoszący sukcesy. Dlaczego wybrał moją siostrę? Nikt nie był pewien. Ale Paweł umiał zachwycić kobiety. Na randkach wypowiadał piękne słowa, obdarowywał panie komplementami i kwiatami. To robiło wrażenie na każdej. Nic więc dziwnego, że moja siostra zakochała się w nim już po pierwszej randce. Rozpoczęli związek.
Wydawało się, że ich relacja może ewoluować w stronę małżeństwa, ale pewien incydent wszystko zmienił. Pewnego letniego popołudnia spacerowali po parku, rozmawiali i usiedli na ławce. Paweł zapalił papierosa. Nagle do nich podszedł Mateusz. Mateusz był znany w okolicy z powodu swoich zaburzeń psychicznych, nikt nie chciał mieć z nim wiele do czynienia. Mateusz głośno oznajmił: „Palenie jest szkodliwe! Nie możesz zatruwać tego pięknego powietrza!” Nie było jasne, dlaczego, ale Paweł zdenerwował się po tych słowach. Zaczął krzyczeć i popchnął Mateusza. Moja siostra Magda próbowała stanąć w obronie Mateusza, co jeszcze bardziej wkurzyło Pawła.
Paweł splunął w ich kierunku i odszedł. Magda zrozumiała, że to prawdopodobnie koniec ich związku. Była zdenerwowana, ale nie za bardzo. Po co mieć takiego faceta, który reaguje agresywnie na Mateusza?
– Dziewczyno, Mateusz Cię jakoś obraził? Jesteś smutna, czy może coś głupiego wygadał?
– Nie, wszystko w porządku.
Magda uśmiechnęła się do przystojnego mężczyzny.
– Jestem jego bratem, czy mogę Cię odprowadzić do domu?
Magda wcześniej nie znała Pawła, który mieszkał za granicą. Zgodziła się. Straciła więc Pawła, który był marzeniem wielu dziewcząt w okolicy, ale zyskała prawdziwą miłość u boku przystojnego mężczyzny.

