Rodzina syna Anety się od niej odwróciła. Teraz kobieta jest zmuszona świętować swoje urodzinyw samotności.

Dziś Aneta obchodziła swoje 60. urodzinyurodzin. Była zupełnie sama w swoim mieszkaniu, a jeszcze 10 lat temu przez cały dzień była w towarzystwie syna i wnuczki. Przez te 10 lat Aneta pozostała zupełnie sama… Daniel urodził, gdy Aneta i jego ojciec jeszcze nie byli małżeństwem. Ślub planowano na lato, ale wiosną Aneta dowiedziała się, że jej przyszły mąż ją zdradza. Kiedy zobaczyła kochankę swojego narzeczonego w swoim mieszkaniu, zdecydowała, że nie będzie ślubu. W ten sposób mały Daniel został bez ojca i dorastał z matką. Nic nie wiedział o swoim ojcu i nigdy go nie widział – ojciec tego nie chciał. Kiedy Daniel miał sześć lat, on i jego mama przeprowadzili się do innego miasta. Jeśli wcześniej pomagała im babcia, matka Anety, to teraz w nowym mieście syn i matka sami o siebie dbali. Aneta pracowała, Daniel chodził do szkoły. Wszystko stopniowo się układało.

Aneta ma chłopaka w pracy. Polubili się nawzajem, ale ich romans nie miał przerodzić się w  nic więcej. Daniel był przeciwny związkowi matki. Zabierał sobie całą jej uwagę. Aneta stanęła przed wyborem i oczywiście wybrała Daniela. W rezultacie znów znalazła się zupełnie sama. Ale wtedy Aneta nie narzekała, ponieważ jej syn wypełniał jej całe dnie. Kiedy Daniel poszedł na studia, Aneta przeprowadziła się z nim do rodzinnej miejscowości. Zajęła mieszkanie matki, która już nie żyła. Na drugim roku studiów Daniel poznał swoją przyszłą żonę, która uczyła się w innej grupie. Po ukończeniu studiów pobrali się i w ciągu roku dali Anecie wnuczkę. Początkowo Aneta opiekowała się wnuczką tylko wtedy, gdy synowa coś gotowała lub była chwilowo nieobecna, ale później Aneta całkowicie przejęła opiekę nad dziewczynką.

Kobieta jest bardzo zmęczona, ponieważ nie tylko opiekowała się dzieckiem, ale także zajmowała się pracami domowymi. Pewnego razu Aneta powiedziała synowej, że powinna spędzać więcej czasu z córką, ponieważ od pierwszych dni to babcia była z nią, a nie matka. Nina podała to jako dobrą radę. Bała się, że synowa przeoczy wszystkie najważniejsze momenty w dorastaniu córki. Po tym zmienił się stosunek synowej do Niny – stali się wobec niej bardziej chłodni, a synowa dostosowała swój grafik pracy, co ograniczyło czas spędzany z wnuczką. W ciągu roku młoda para przeprowadziła się do innego miasta. Tam zakupili przestronne mieszkanie i podziękowali Ninie, bez której nie byliby w stanie tak szybko stanąć na nogi. Jednak nowy dom wpłynął również na kontakt Anecie z jej jedynymi krewnymi. Zaczęli rzadziej dzwonić, a potem wszystko się pogorszyło. Tak więc Aneta spędza swoje 60. urodziny w dumnej samotności, z wyjątkiem sąsiadów, którzy mają przyjść z wizyta; dla nich kobieta upiekła swoje charakterystyczne ciasta.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × dwa =

Rodzina syna Anety się od niej odwróciła. Teraz kobieta jest zmuszona świętować swoje urodzinyw samotności.