Rodzice zniszczyli nie tylko związek swojego syna, ale także jego życie

Rodzice zniszczyli nie tylko związek swojego syna, ale także jego życie

W dzieciństwie przyjaźniłem się z Kacprem. Dorastaliśmy razem, mieszkaliśmy obok, prawie wszystko zresztą robiliśmy razem, więc nic dziwnego, że zainteresowaliśmy się nawet płcią przeciwną w tym samym momencie. Pamiętam, że w ósmej klasie Kacper zakochał się w koleżance z klasy i infantylnie okazywał jej zainteresowanie. Dawał cukierki, odprowadzał do domu, co jej się podobało i można powiedzieć, że byli parą. Niestety, to nie spodobało się ojcu dziewczyny i go przegonił. Poskarżył się też rodzicom Kacpra i ten niestety dostał nawet od rodziców szlaban, a ojciec spuścił mu manto. Jego rodzice wściekli się, że w tym wieku interesuje się dziewczynami, więc postarali go solidnie ukarać, aby wybić mu to z głowy.

Myślę, że bardzo to na niego wpłynęło, może też rodzice zrobili mu jakieś „pranie mózgu”, bo jak można wytłumaczyć fakt, że to był jego pierwszy, i zarazem ostatni związek? Oboje jesteśmy już po trzydziestce. Ja jestem żonaty, mam dzieci, wszyscy nasi rówieśnicy także pozakładali rodziny, a Kacper? Jest ciągle sam. Od ósmej klasy przestał nawiązywać kontaktów z innymi dziewczynami, a jego poprzednia wybranka szybko znalazła sobie innego chłopaka. Po ukończeniu szkoły wyjechał do innego miasta, a do rodziców tylko czasami dzwoni. Uważam, że sami są sobie winni – zakazywanie prawie dorosłemu człowiekowi możliwości nawiązywania relacji jest po prostu złe, tym bardziej, że Kacper był zawsze mądry i odpowiedzialny.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego w ogóle piszę tę historię? Niedawno spotkałem się z Kacprem. Przyjechał do miasta i nocował u mnie, miał coś tutaj do załatwienia. To też obrazuje, jakie ma kontakty z rodzicami, ale co mi tam – u mnie zawsze znajdzie się dla niego miejsce.  Wieczorem siedzieliśmy, piliśmy piwo, i w końcu go zapytałem o to, dlatego po tylu latach jest ciągle sam. Wtedy wyznał mi, że od 8 klasy kocha tę samą dziewczynę i nawet nie chce myśleć o innej kobiecie. Powiedział, że  na studiach próbował się z nią skontaktować, ale ona z jakiegoś powodu go zignorowała. Myślał, że jeszcze uda wskrzesić się dawne uczucia, ale niestety się rozczarował.

Kto by pomyślał, że rodzice Kacpra zniszczyli mu nie tylko związek, ale i życie. Teraz być może mógłby mieć szczęśliwą rodzinę, ale niestety, jest już za późno. Dziewczyna jest już po ślubie, ma dzieci, poza tym być może uraziło ją to, ze chłopak poddał się zakazowi rodziców i ot tak przestał się z nią spotykać.

Tego wieczoru prawie już nie rozmawialiśmy, w ciszy skończyliśmy piwo i poszliśmy spać. Nie sądziłem, że prawda jest taka brutalna.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

pięć × 3 =

Rodzice zniszczyli nie tylko związek swojego syna, ale także jego życie