Po rozstaniu Maria i córka zostały z niczym. Nikt by się nie spodziewał, że zepsuta lodówka wprowadzi takie zmiany w ich rodzinie!

Celinę obudziły dziwne dźwięki, które dobiegały z kuchni. Po tym, jak się obudziła zdała sobie z tego, że to mama płacze.

– Mamo, co się dzieje? – zapytał Celina, kiedy weszła do kuchni.

– Lodówka się zepsuła, a mnie nie stać na nową. Gdzie my teraz będziemy trzymać jedzenie?

– Wymyślę coś, uspokój się – Celina przytuliła mamę – to nie jest warte Twoich łez, uwierz mi.

Maria była z domu dziecka i nie miała żadnej rodziny, a mąż zostawił ją 16 lat temu. Maria często pluje sobie w twarz za to, że bardzo pochopnie podjęła decyzję o rozwodzie. Niestety, nie złożyła wniosku o alimenty i w ogóle nie chciała niczego od byłego męża, ale jak teraz miała żyć?

Córka Marii była pełnoletnia. Dorabiała sobie na pół etatów, zajmowała się naprawą komputerów, bo miała do tego smykałkę. Niestety, to były wciąż za małe pieniądze i nie było szansy na to, by kupić za nie lodówkę. pieniądze nie było widać nowej lodówki. Właśnie nadchodziło gorące lato, więc nie było mowy o tym, by trzymać jedzenie na balkonie.

Dwa dni później Celina wracała do domu i już na progu słyszała płacz matki:

– Cóż, mamo, tylko nie mów, że płaczesz przez lodówkę – powiedziała, podchodząc do Marii.

– Nie… – kobieta ledwo łapała oddech – zwolnili mnie z pracy.

– To cudownie! – powiedziała Celina z radością.

– Córeczko, zwariowałaś, czy co? Z czego będziemy żyć, pomyślałaś o tym?

Maria otarła łzę.

– Mamusiu, nie zapominaj, że Twoja córka jest już pełnoletnia. Znalazłam sobie pracę. Powiem więcej, pracuję od miesiąca, więc jutro pójdziemy kupić nową lodówkę.

Przez tydzień Maria siedziała non stop w kuchni i podziwiała nową lodówkę, ale najbardziej była jednak dumna z córki, która tak szybko dojrzała… Teraz sama pomaga matce finansowo. Kobieta bała się, że córka wda się w ojca, który nie myślał o niej za dużo, a tutaj taka niespodzianka.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

jeden × pięć =

Po rozstaniu Maria i córka zostały z niczym. Nikt by się nie spodziewał, że zepsuta lodówka wprowadzi takie zmiany w ich rodzinie!