Nastolatka okradła moją żonę, ale kiedy zajrzała do wnętrza portfela, wróciła, by wszystko oddać.

Nastolatka sama doniosła na siebie na policję po tym, jak dowiedziała się, że ofiarą jej kradzieży stała się osoba z aspergerem. 

Karolina Dulska i jej przyjaciółka szukały swojej nowej ofiary we Włocławku, kiedy nagle zobaczyły młodą kobietę samotnie idącą ulicami miasta, a było już grubo po 22.

Obie poszły za kobietą, aż nagle weszła do ciemnej uliczki, gdzie podeszły do niej dwie nastolatki. Nie zastanawiając się długo nad tym co robią, uderzyły ją, powaliły na ziemię, a następnie ukradły jej telefon i portfel. 

Mimo tego wyrzuty sumienia odezwały się w Karolinie po tym, jak zajrzała do środka portfela i dowiedziała się, że ich ofiarą stała się osoba z Aspergerem. 

To był pierwszy raz, kiedy 19-latka z Włocławka poczuła wyrzuty sumienia i zrozumiała, że jej styl życia nie należy wcale do dobrych. Jego wyrzuty wzrosły do tego stopnia, że postanowiła sama oddać się w ręce policji.

Mimo tego, że nastolatka zmieniła zdanie, nadal musiała ponieść karę za swoje bezprawne czyny.

Sędzia rodzinny Arkadiusz Mozelski potępił czyn dziewczyny i powiedział: „być może nie wiedziałaś, że ta młoda kobieta ma zespół Aspergera, ale na pewno wiedziałaś, że łamiesz prawo”.

„To młoda kobieta, dla której każdy dzień jest wyzwaniem i po tym napadzie musiała na nowo zwalczyć swoje lęki. Szkoda, że stanęłaś przed sądem za taki czyn. Mimo, że żałujesz, nie mogę Cię uniewinnić, ponieważ inni muszą widzieć, że za takie przestępstwa każdy poniesie karę. 

Karolina została skazana na 2 lata pobytu w poprawczaku.

Mimo tego, że miała wyrzuty sumienia z powodu tego, kogo okradła, to czy gdyby zaatakowała zdrową osobę, to czy także źle by się z tym czuła? 

Mimo wszystko dobrze, że ma jakiekolwiek wyrzuty sumienia i nie jest do cna zepsuta!

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

szesnaście + 19 =

Nastolatka okradła moją żonę, ale kiedy zajrzała do wnętrza portfela, wróciła, by wszystko oddać.