Moja przyszła teściowa, chciała inną dziewczynę na swoją synową. Niestety pokrzyżowałam jej plany

Sebastian poznał Kasię na uczelni. Ogólny entuzjazm, nie tylko zawodowy, podobieństwo charakterów zbliżyło młodego chłopaka i dziewczynę. Zaczęli się umawiać na randki, a potem planowali się pobrać. Matka Sebastiana, Olga była bardzo niezadowolona z ich romansu. Zaplanowała dla syna bogatą dziewczynę, córkę znanego biznesmena, którego swego czasu poznała u znajomych. Planowali, że kiedyś młodzi będą małżeństwem i teść da mu wysokie stanowisko w swojej firmie. Niestety Sebastian pokrzyżował matce plany.

Ona będzie mieszkać w moim domu? – krzyczała do syna, nie zważając, że dziewczyna to słyszy.

– Posiadam dwa mieszkania. Wyremontujemy jedno i wprowadzimy się – odpowiedziała Kasia.

Nawiązanie osobistych relacji z przyszłą teściową nie było możliwe. Regularnie, często wprost, mówiła wybrance syna, że nie pasuje do tego miejsca. Robiła to tak, że dziewczyna mogła to wyraźnie odczuć. Powiedziała do chłopaka:

Dlaczego Luiza nie jest dla Ciebie wystarczająco dobra? Jest bogata, mądra, piękna.

– Mamo, kocham Kasię. Nie narzucaj mi córki swojego znajomego.

– Ale ona jest lepsza, niż ta dziewucha!

Młoda studentka, która słyszała całą rozmowę, nie wytrzymała:

– Chce mnie pani wyrzucić? Więc proszę przyjąć do wiadomości, że Sebastian pójdzie ze mną.

Olga prychnęła głośno.

– Dlaczego pani się śmieje?

– Bo to Ty mnie do tego doprowadziłaś.

– Wiem, dlaczego pani chce wcisnąć Sebastianowi Luizę. Ma pani zadłużenia na kartach kredytowych i pewnie jeszcze inne długi.

Katarzyna zemściła się za wszystkie obelgi skierowane w jej kierunku. Olga chwyciła się za serce i zsunęła na podłogę. Lekarze nie byli w stanie przywrócić jej do życia. Chłopak pocieszał swoją przyszłą żonę:

– Kiedyś musiało się to zdarzyć. Całą krew wyssała ze mnie i ojca przez swoje długi. Ile razy Tata wyciągał ją z kłopotów i z pracy też została zwolniona z tego samego powodu. Jeszcze jej stosunek do Ciebie, dziwię się, że wcześniej nie wybuchłaś. Kończymy ten rozdział, mamy własne życie, niedługo bierzemy ślub.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

pięć × 1 =

Moja przyszła teściowa, chciała inną dziewczynę na swoją synową. Niestety pokrzyżowałam jej plany