Moja przyjaciółka zdradza swojego męża, ale to ja mam wyrzuty sumienia

Moja przyjaciółka zdradza swojego męża, ale to ja mam wyrzuty sumienia

Przydarzyła mi się pewna sytuacja, która sprawiła, że teraz mierzę się z wyrzutami sumienia. W dodatku nie są one spowodowane moimi czynami, tylko mojej przyjaciółki. To wszystko przez to, iż wiem, że zdradza swojego męża.

Może ta sprawa aż tak bardzo by mnie nie dręczyła, gdyby nie to, że zarówno ją, jak i jej męża znam praktycznie od dzieciństwa. W związku z tym, że w dzieciństwie bardziej przyjaźniłam się z dziewczynkami, to z moją przyjaciółką mam lepszą więź niż z Darkiem, czyli jej mężem. Mimo wszystko nie daje mi to spokoju, bo znam go tak długo i wiem, że nie zasługuje na takie traktowanie i na to, by być zdradzanym. Kocha Julię, dba o nią, a ona robi mu takie świństwo i jeszcze wiedzą o tym, co wyprawia, obarcza mnie, a jak widać mnie te informacje nie są czymś, co po mnie spływa.

Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego ona to robi. Ma w małżeństwie naprawdę wszystko, więc wydaje mi się, że zdradza dla emocji i mocnych wrażeń, albo po prostu chce się zabawić. Cokolwiek by to nie było to uważam, że powinna się rozstać jak normalny człowiek, a nie dorabiać mężowi rogi. Czy ona w ogóle wie, jak bardzo może to odbić się na jego psychice, gdy się w końcu o wszystkim dowie? Biedny nawet sobie nie zdaje sprawy, co ona wyrabia, gdy mówi mu, że idzie na zajęcia fitness, a tak naprawdę spotyka się ze swoim kochankiem.

Kilka razy chciałam mu nawet powiedzieć, że jego żona zdradza, ale nigdy się nie odważyłam. Od dziecka byłam tchórlziwa i po prostu się boję. Nie wiem, jakie to wszystko mogłoby mieć konsekwencje, bo on teraz nie wie, że jest zdradzany, ale co by było, gdyby wiedział? Może zrobiłby coś głupiego sobie, Julii, a może jej kochankowi? To wszystko mnie powstrzymuje.

Poza tym gdybym to ja mu o wszystkim powiedziała, przyjaciółka na pewno nie chciałaby mnie znać. Wiem, że robi źle, ale z drugiej strony jest mi bliska jak siostra. Nie mogę więc znaleźć odpowiedniego rozwiązania. Mama mówi, żebym nie wchodziła z buciorami do czyjejś rodziny, bo potem i tak to ja będę winna, wredna, zazdrosna, a nie daj Boże, gdyby moja przyjaciółka się jeszcze jakoś wykręciła, to wyszłabym na wariatkę.

Dlaczego to ona zdradza, a ja mam wyrzuty sumienia?!

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

sześć + jeden =

Moja przyjaciółka zdradza swojego męża, ale to ja mam wyrzuty sumienia