Miłość jest dla wszystkich grup wiekowych, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek

Najlepszy przyjaciel mojego ojca, który jest również moim ojcem chrzestnym, postanowił ożenić się w podeszłym wieku. Wujek Tomek ma 68 lat, jest wdowcem już piąty rok, a teraz znalazł sobie kobietę o osiem lat młodszą od siebie. Tata mówi, że ją widział i nie bardzo ją lubi, dziwnie patrzy na jego mieszkanie. Zofia mieszka z rodziną swojego syna w dwupokojowym lokalu.

Spotkali się w typowy sposób – na podwórku. Zofia wraz z synem niedawno przeprowadziła się w nasze okolice, nie ma pracy, więc dużo wolnego czasu spędza na spacerach na świeżym powietrzu i czytaniu. Ojciec chrzestny też nie jest domatorem, więc spotkali się i zaczęli spotykać.

Wujek Tomek chce zalegalizować ten związek. Mówi, że pragnie mieszkać razem, dzieci nie są temu przeciwne, więc trzeba iść do urzędu stanu cywilnego, ale jest w tej kwestii uparty.

Zofię widziałem tylko raz, ale dobrze pamiętam jej twarz. Pewnego dnia, postanowiłem odwiedzić ojca i poszedłem do sklepu, aby kupić trochę produktów spożywczych. Zobaczyłem ją z synem i podsłuchałem ich rozmowę. Ich związek był wyraźnie niepowiązany, ponieważ zauważyłem, że syn ze złością pytał ją, kiedy zamierza się wprowadzić do swojego nowego staruszka i czy tym razem dostaną mieszkanie. Byłem zaskoczony tym, co usłyszałem, po przyjeździe do domu taty, natychmiast przekazałem mu tę wiadomość.

Teraz ja i mój ojciec znaleźliśmy się w dziwnej sytuacji. Na pewno musiałem powiedzieć o tym wujkowi Tomkowi. Ale jak? Ojciec chrzestny wydaje się być zaślepiony przez tę kobietę. A wszystkie wcześniejsze próby wprowadzenia go w życie kończyły się niepowodzeniem. Co mamy robić?

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

dwa × cztery =

Miłość jest dla wszystkich grup wiekowych, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek