Damian znalazł ogromną sumę w taksówce i zwrócił te pieniądze. Niestety, właścicielka tych pieniędzy zachowywała się nie w porządku.

Kiedy Damian wracał tego dnia z pracy, postanowił wrócić taksówką, ponieważ był bardzo zmęczony. kiedy wszedł do samochodu, zobaczył, że obok niego leżała jakaś torba. Otworzył ją zobaczył w niej pieniądze, spojrzał na taksówkarza i chciał mu o tym powiedzieć, ale nie wzbudzał w nim zaufania, więc postanowił ją zabrać. Po powrocie do domu opowiedział żonie, co się stało, co znalazł w tej torbie. Oczy kobiety natychmiast zaczęły błyszczeć i powiedziała, że Damian powinien wziąć te pieniądze dla nich, argumentując to tym, że “to co znalezione, to niekradzione. Damian jednak nie wiedział co zrobić i ciągle miał w głowie to, że przecież te pieniądze mogły być na leczenie czy na zakup jakiegoś sprzętu medycznego. Po krótkim przeszukaniu torby, mężczyzna znalazł w niej wizytówkę salonu kosmetycznego, tusz do rzęs i szminkę. Żona próbowała go cały czas przekonywać:

– No i po co szukasz i drążysz, lepiej siedzieć cicho! A za te pieniądze kupimy sobie nowy samochód za te pieniądze! Wyłącz już swojego detektywa i ciesz się życiem. Mój przyjaciel Adam już dawno wziąłby te pieniądze.

– No to idź sobie do niego, skoro tak do siebie pasujecie!

 – Głupi jesteś, nic nie rozumiesz. 

Kobieta ostentacyjnie wyszła z pokoju i zatrzasnęła za sobą drzwi. Mężczyzna zadzwonił więc do matki i opowiedział jej o całej tej sytuacji. Po tej rozmowie był jednak jeszcze bardziej zdezorientowany, bo matka poradziła, aby zatrzymał te pieniądze dla siebie. Mimo tego Damian się nie uspokoił i postanowił znaleźć właścicielkę torby, którą była prawdopodobnie osoba z wizytówki. Pojechał do salonu i zaczął pytać wszystkich pracowników o torbę, ale nikt nic nie wiedział. Tylko kobieta robiąca brwi poznała, że to markowa torba, z najnowszej kolekcji jakiejś znanej marki. 

– Mam klientkę, która ostatnio z taką torbą przyszła. Mówiła, że sprowadziła tę torbę z Włoch. Jestem pewna, że należy do niej. Może podać Panu do niej numer telefonu? – zapytała, a potem podała mu ten numer. 

Damian wrócił do domu i zadzwonił do tej kobiety, informując ją o swoim znalezisku. Kobieta natychmiast się ucieszyła, a potem ze śmiechem i ironią powiedziała, że zamiast tego przecież mógł sobie wziąć te pieniądze. Mężczyzna umówił się z nią na spotkanie, na które Damian wybrał się z żoną. Gdy zobaczyli tamtą kobietę, para była bardzo zaskoczona: miała długie, przedłużone, brązowe włosy, ogromne usta na pół twarzy i rzęsy w niewiarygodne rozmiary. Kobieta ujawniła, że zamierza wydać te pieniądze na operację uszu i innych części ciała, aby być jeszcze bardziej piękna. Kiedy jednak zgubiła te pieniądze jej mąż powiedział jej, że i tak jest piękna, więc nawet zapomniała o swojej zgubie.  

Wszyscy usiedli w kawiarni, zamówili kawę, a dziewczyna w tym czasie przejrzała torbę i powiedziała, że to z pewnością jej. Nagle wstała i powiedziała: 

– Spieszę się. A, nie mam drobnych, więc zapłaćcie za kawę. 

– I co, Damian, jesteś zadowolony? Widzisz więc, na jaką “ważną” operację miały iść te pieniądze. Za te pieniądze można było kupić nowy samochód, a my jeszcze jesteśmy parę złotych do tyłu, bo nasza bogaczka nie zapłaciła nawet za kawę. Cóż jednak od takiej wymagać, na pewno nie podziękowań. No dobrze, chodźmy do domu. 

W domu kobieta zadzwonił do wszystkich swoich przyjaciółek i skarżył im się się na to, jak to Damian stracił 20 000 złotych.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

dwa × trzy =

Damian znalazł ogromną sumę w taksówce i zwrócił te pieniądze. Niestety, właścicielka tych pieniędzy zachowywała się nie w porządku.