Zaraz po tym, jak Ida awansowała, rozstała się z Janem. Wkrótce mężczyzna poznał przyczynę i zdecydował się na bardzo nieprzewidywalny ruch

Jankowi nie brakowało niczego do szczęścia – miał cudowną kobietę, własne mieszkanie oraz dobrą pracę, która go rozwijała. 

Tego dnia do biura nagle wbiegł przyjaciel Janka. Poinformował go, że Ida została wiceprezesem banku. Janek był w ogromnym szoku bo nie spodziewał się, że jego ukochana wepnie się po szczeblach kariery tak wysoko i to tak szybko! 

– Janku, przyjdź do mnie, gabinet dwieście czterdzieści jeden – wybrzmiał nagle obcy głos. Mężczyzna nie zauważył nawet, że ten głos należący do jego ukochanej osoby był teraz jakiś obcy i zimny. Janek po prostu wstał i pospiesznie udał się do gabinetu Idy. Mężczyzna dopiero wtedy poczuł, że coś się zmieniło. 

– Janie, musimy się rozstać. Zakochałam się w innym.

Mężczyzna zbladł i opadł na krzesło. Po chwili jednak wstał i na nogach jak z waty wrócił do biura. Kiedy usiadł za swoim biurkiem, nie mógł jednak powstrzymać emocji i czując, że zaraz wybuchnie, opowiedział kolegom, co się stało:

– Zaraz będę wiedzieć więcej, poczekaj! – krzyknął Krystian i pobiegł do recepcjonistki, która znała każdą biurową plotkę. Wrócił po kwadransie. Okazuje się, że Filip, syn głównego prezesa banku, zakochała się w Idzie. Krystian połączył fakty i powiedział: 

– Dlatego tak szybko awansowała na stanowisko wiceprezesa. 

Jan jakoś doszedł do siebie i szybko napisał coś na komputerze. Tak, to było wypowiedzenie. Szybko je wydrukował, podpisał i zaniósł do kadr.  Kiedy wrócił do domu, wyłączył telefon i położył się do łóżka, nie miał na nic siły. Miał tyle planów, chciał oświadczyć się Idzie, a w ułamek sekundy wszystko się popsuło. Nie miał już teraz ani ukochanej kobiety, ani dobrej pracy. Nie miał też żadnych planów na przyszłość.

– Jak mogła mi to zrobić? Czy ukochana osoba może się tak bardzo zmienić? 

Janek nie pamięta, jak długo leżał na łóżku. Z otępienia wyrwał go dźwięk domofonu. Chwilę później do mieszkania wszedł jego przyjaciel Maciek ze swoją młodszą siostrą Anetą. Zawsze mogła na nich liczyć. Przytulił się do Anety i się rozpłakał. Janek szybko opowiedział im o wszystkim. Przyjaciel wysłuchał opowieści do końca, a potem powiedział:

– Przestań, nie ma po kim płakać. Zresztą wiesz, że nigdy jej nie lubiłem. Słuchaj, zakładamy firmę z siostrą. Może chcesz u nas pracować?

Oczy Jana jakby zaświeciły na nowo blaskiem.

 – Tak, zacznę od nowa. Chętnie u Was będę pracować. Może to będzie początek nowego życia? wierzę, że znajdę jeszcze prawdziwą miłość!

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

osiemnaście − pięć =

Zaraz po tym, jak Ida awansowała, rozstała się z Janem. Wkrótce mężczyzna poznał przyczynę i zdecydował się na bardzo nieprzewidywalny ruch