Moja żona jest tak przyzwyczajona do oszczędzania, że kiedy nie trzeba było już ściśle kontrolować wydatków, dalej to robiła

Moja żona Wiktoria, urodziła się i wychowała na wsi, przyjechała do miasta na studia i to właśnie na uniwersytecie się poznaliśmy. Spotykaliśmy się przez półtora roku przed ślubem, a potem zdałem sobie sprawę, że kocham ją z całego serca i oświadczyłem się.

Najpierw mieszkaliśmy w domu moich rodziców, a potem w wynajętym mieszkaniu. Trzy lata później, z pomocą moją i jej rodziców, kupiliśmy duże jednopokojowe mieszkanie, które przekształciliśmy w dwupokojowe.

Musieliśmy oszczędzać pieniądze podczas remontu i kupowania urządzeń, ale kiedy wszystko było gotowe, odetchnąłem z ulgą. Wreszcie moglibyśmy znowu pójść do restauracji, pojechać gdzieś na weekendową wycieczkę, wynająć samochód i kupić Wiktorii nowe ubrania.

Odcięła mnie jednak już przy pierwszej próbie kupienia czegoś dla niej. Powiedziała, że ostatnio za dużo wydajemy, że powinniśmy znowu odkładać pieniądze, na wszelki wypadek.

A takich wydatków, na które byłem gotów, żona zabraniała. Żal jej było moich własnych pieniędzy i chciała oszczędzać, nie śmiąc pozwolić sobie, ani mnie, na nic ekstra.

Po co było oszczędzać, skoro wszystko, o czym marzyliśmy, już było? Trzeba żyć teraz, a nie tylko oszczędzać i nigdy niczego nie zobaczyć, ani nie spróbować. Jaki jest sens być bogatym i na nic sobie nie pozwalać?

Ale nie mogę zmienić podejścia Wiktorii. Dorastała w gospodarce, w której sama nie widziała pieniędzy i przez pierwsze lata naszego małżeństwa żyliśmy oszczędnie ze względu na mieszkanie i remonty, ale teraz jest tak, jakby trudno jej było kupić cokolwiek, co nie pasuje do planu.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

osiem − pięć =

Moja żona jest tak przyzwyczajona do oszczędzania, że kiedy nie trzeba było już ściśle kontrolować wydatków, dalej to robiła