W naszej wiosce nie ma pracy, trzeba coś wymyślić, aby zarobić

Wszyscy ludzie, którzy przenieśli się z miasta na wieś, nie wiedzą jak zarabiać pieniądze. W takiej sytuacji znalazł się mój przyjaciel. Przeszedł na emeryturę, sprzedał swoje mieszkanie i przeniósł się do naszej wsi. Dostał w spadku mały domek po babci.

Planował założyć własne gospodarstwo rolne, ale potem zdał sobie sprawę, że nie jest to opłacalne. W dzisiejszych czasach, jednorazowe dostawy żywności, nie są najlepszym sposobem prowadzenia działalności. Co więcej, aby to osiągnąć, trzeba pracować jak koń pociągowy, a pierwszy zysk pojawi się dopiero po około sześciu miesiącach.

Mój znajomy zaczął szukać pracy na pół etatu, ponieważ jego niewielka emerytura nie wystarczała na życie. Jak na razie jej nie znalazł.

Dość szybko udało mu się jednak znaleźć sposób na zarabianie pieniędzy. Sołtys  poprosił Pawła o zrobienie domków dla ptaków. Sąsiedzi byli tym również zainteresowani, kolega zaczął otrzymywać zamówienia.

W ciągu siedmiu dni, z niedołężnego rolnika, kumpel stał się stolarzem. Po sukcesie z budkami dla ptaków postanowił spróbować swoich sił w meblarstwie.

Paweł zaczął robić krzesła, ławki i fotele. Oczywiście mieszkańcy miast nie byli jego klientami, ale na wsi te towary szybko się sprzedawały.

Również mój wiejski kolega musiał regularnie jeździć do miasta. Nadal sprzedawał budki i karmniki dla ptaków po minimalnej cenie. Na szczęście we wsi były niedrogie deski, więc udało mu się zarobić na życie.

Przy jednej z miejskich autostrad urządzili mały bazar. Tam Paweł wieszał budki dla ptaków i czekał na klientów. Każdego dnia udawało mu się sprzedać około 3-5 sztuk. Niektórzy nie dokonywali zakupu, ale zapisywali numer telefonu, a następnie zamawiali domki dla ptaków w dużych ilościach.

Na tej drodze był duży ruch, więc zawsze ktoś się zatrzymywał i pytał o towar.

To nie jest zły dochód, ale często trzeba jeździć do miasta, nie da się bez niego obejść. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jednak dobre rozwiązanie, które nie wymaga dużych inwestycji.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

trzynaście − 1 =

W naszej wiosce nie ma pracy, trzeba coś wymyślić, aby zarobić