Silniejsza płeć, często krytykuje kobiety

Moja bliska przyjaciółka, Ewa, mieszkała ze swoim mężem przez około cztery lata, w tym czasie ich relacje były dobre. Wszystko zmieniło się, gdy mąż obraził ją podczas konfliktu:

– Czy Ty w ogóle widziałaś siebie w lustrze? Komu potrzebna jest taka brzydka kobieta?.

Ewa z natury jest osobą słabą i niepewną siebie, więc zaczęła się obwiniać, płakać i zamartwiać.

– Czy naprawdę wyglądam aż tak źle? Czy zasługuję na to, by mnie tak traktowano?. – Dziewczyna zastanawiała się nad słowami męża.

Niestety, nierzadko mężczyźni rzucają takie krzywdzące sformułowania. Silniejsza płeć, często uważa za normalne krytykowanie i poniżanie kobiet oraz dyskutowanie z kolegami o ich zewnętrznych wadach i zaletach, co nie jest niczym niezwykłym. Nie akceptuję tego i nie radziłabym tego tolerować.

Podobny przypadek miała moja koleżanka Natalia. Miała dwadzieścia dwa lata i od kilku lat, spotykała się ze swoim napastnikiem. W tym czasie, mężczyzna zdążył wbić jej do głowy wiele kompleksów. Trudno pozostać obojętnym, gdy człowiek, którego się kocha, codziennie powtarza kobiecie, jaka jest brzydka, głupia, niepielęgnowana, krzywa itd. Nienawiść Natalii do samej siebie rósł z każdym dniem, aż w końcu biedna dziewczyna trafiła do szpitala psychiatrycznego, jej system nerwowy nie wytrzymał. To był koszmar! Co gorsza, Natalia uważała, że jej chłopak ma rację i że to o nią chodzi.

W obliczu takich sytuacji jak ta, chcę powiedzieć każdej kobiecie:

Proszę, pokochaj siebie! Dlaczego uważasz, że jesteś kimś, kim nie jesteś? Doceń siebie! Nie wiąż się z kimś, kto Cię oczernia. Twoje wady są wymyślane przez mężczyzn, którzy naprawdę mają problemy z poczuciem własnej wartości i próbują w ten sposób zrekompensować sobie własne niepowodzenia. Codziennie powtarzaj sobie, że jesteś piękna, mądra, wyjątkowa, odniosłaś sukces i zasługujesz na to, co najlepsze.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 × 4 =

Silniejsza płeć, często krytykuje kobiety