Po piętnastu latach, matka wróciła do syna z wyjaśnieniami

Daniel po raz pierwszy zobaczył dziś swoją matkę. Minęło piętnaście lat, odkąd go opuściła. Chłopiec miał wtedy dziesięć lat. Pamięta, jak ważne było dla niego przyzwyczajenie się do życia bez matki. Kiedy Daniel zapytał ojca, kiedy przyjedzie jego mama, ten bez zastanowienia odpowiedział, że już nie wróci.

Pewnego dnia, przy budynku biura, gdzie pracował chłopak, stała kobieta. Daniel przeszedł obok, zatrzymał się i wrócił. Stała i patrzyła prosto na niego, to była jego matka. Mężczyzna odwrócił się i poszedł do pracy, ale ten obraz zapadł mu w pamięci. Zdawał się trwać przy matce przynajmniej przez chwilę i w myślach szczekał na kobietę, która ośmieliła się przed nim stanąć. Daniel od dłuższego czasu żyje w separacji z ojcem. Ma własne mieszkanie z jedną sypialnią. Dopóki nie ma dziewczyny, mieszkanie jest w porządku, ale jeśli z kimś zamieszka, będzie musiał kupić większe.

Wieczorem Daniel zadzwonił do ojca i powiedział mu, że matka przyjechała do niego do pracy. Ojciec nie przyjął tej wiadomości ze spokojem, zaczął mówić Danielowi, żeby nie zbliżał się do tej kobiety. Następnego dnia, mamy nie było pod biurem. Chłopiec zastanawiał się, co się między nimi wydarzyło. Tato nie powiedział mu, dlaczego jego matka odeszła. Kiedy wieczorem wrócił do domu, ona czekała na niego pod drzwiami. Daniel podszedł i przywitał się z nią. Kobieta zaczęła mówić, że chce mu wyjasnić, co się stało, więc poszli do parku. Przed nimi była długa rozmowa, więc usiedli na ławce.

W dniu, w którym wyjechała rano, ojciec wrócił wcześniej z pracy. Stała w kuchni, tyłem do drzwi, rozmawiając przez telefon z koleżanką z klasy, której nie widziała od dziesięciu lat. Uzgodniły, że spotkają się wieczorem, ponieważ miały bilet na pociąg na promocji. Tata stał i słuchał, jak mama rozmawiała z nią o spotkaniu. Kiedy się odwróciła, zobaczyła jego rozzłoszczoną twarz. Myślał, że żona go zdradza, nie chciał jej słuchać i wyprowadził ją z domu. Pozwolił jej zabrać swoje rzeczy i ostrzegł, żeby nie zbliżała się do syna. Od tej pory, kobieta mieszkała w innej dzielnicy miasta. Obserwowała Daniela przez całe jego życie, ale nigdy nie odważyła się do niego zbliżyć. Później wyjechała do pracy za granicę.

Niedawno wróciła i chciała wszystko synowi wyjaśnić, więc zamierzała z nim porozmawiać. Zawsze go kochała i ani na chwilę o nim nie zapomniała. Po chwili kontynuowała: „Rzecz w tym, że nie mam nikogo innego poza Tobą. Nigdy więcej się nie wyszłam za mąż. Wszystko, co osiągnęłam w swoim życiu, będzie w przyszłości Twoje. Dziękuje synu za uwagę, teraz już pójdę”. Daniel nie zatrzymywał matki, miał wiele do przemyślenia. Poszedł do ojca i zapytał go, dlaczego zrobił to jego matce, ale tato go zignorował i powiedział, że tak musiało być. Dwa miesiące później, Daniel otrzymał wiadomośc od notariusza. Został wezwany do biura w związku ze spadkiem jaki mu sie należał. Mężczyzna był zaskoczony, o jakim spadku mowa, przecież jego matka żyła. Gdy przyjechał na miejsce, dowiedział się, że niestety jego matka zmarła, a wszystkie jej rzeczy, były zapisane na Daniela, ukochanego syna.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 1 =

Po piętnastu latach, matka wróciła do syna z wyjaśnieniami