Nie uwierzysz, dlaczego ten biedny, 20-letni głuchy kot został oddany do schroniska… Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak potoczyła się jego historia!

Kiedy Raskal – uroczy biały kot został przywieziony do schroniska, był oszołomiony i zdezorientowany. Rodzina powiedziała, że chcą go oddać ponieważ “ma już swoje lata i bywa nieznośny”.

Przez to, że jest „za stary” 20-letni kot został porzucony dla zwierząt w schronisku. Pomimo swojego wieku i lekkiej głuchoty nie miał innych problemów zdrowotnych i był w doskonałym stanie zdrowia.

Kiedy pracownicy schroniska po raz pierwszy zobaczyli Raskala, byli zaskoczeni i wiedzieli, że muszą pomóc mu jak najszybciej znaleźć nowy dom. Udostępnili wideo z Raskalem na swojej stronie na Facebooku, który natychmiast stał się bardzo popularny.

W filmie pracownicy schroniska mówią za kota słowa: „Jestem bardzo miłym kotem, ale jestem trochę głuchy, więc nie wszystko zbyt dobrze słyszę… Poza tym mam 20 lat i jestem teraz w schronisku, w którym nie chcę być, proszę o pomoc.”

O dziwo cuda się zdarzają i Raskal był w schronisku tylko jedną noc. Anna – bardzo życzliwa i kochająca zwierzęta kobieta postanowiła go adoptować i stworzyć dla niego dobry dom, a ten wrażliwy kot spotkał osobę, której szukał.

„Tamtej nocy przeglądałam media społecznościowe i natknęłam się na film z nim. Od razu podbił moje serce, więc nie mogłam znieść myśli, że miałby spędzić kolejną noc w schronisku” – powiedziała.

Raskal początkowo był nieśmiały i wycofany, ale szybko przystosował się do nowego otoczenia. Polubił spędzanie czasu z innymi kotami Anny i odpoczywać na kolanach matki lub obok niej na kanapie.

Raskal niestety zmarł na raka w czerwcu 2018, a wtedy Anna umieściła na Facebook’u zdjęcie swojego ulubionego kota z krótką informacją:

„Walczył ze wszelkimi przeciwnościami w ciągu ostatnich kilku miesięcy i wiem, że na zawsze będzie już w sercu moim jak i całej mojej rodziny” – napisała kobieta. „Nie będzie już takiego kota jak on” – dodała. Choć był z nami tylko przez krótki czas, swoim odejściem spowodował wielką pustkę w naszym sercu”.

Mimo, że Raskala nie ma już na świecie, to dobrze jest wiedzieć, że mimo swojego wieku znalazł kochający dom i spędził ostatnie dni w miłości, na którą zasłużył.

 

Obejrzyj filmik:

 

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − siedem =

Nie uwierzysz, dlaczego ten biedny, 20-letni głuchy kot został oddany do schroniska… Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego i jak potoczyła się jego historia!