Na siłę szukać miłości, czy lepiej zostać singielką?

Denerwuje mnie fakt, że najpopularniejszym pytaniem w sieci jest: „Kiedy wziąć ślub? Czyż nie jest prawdą, że na kobietach wywiera się presję i problem poczucia własnej wartości u kobiet jest tak wielki? No cóż, biorą ślub, po trzech latach się rozchodzą, zostają z dziećmi, a trudniejsze jest, aby ponownie wziąć ślub, mając dzieci z innego związku. Są to ludzie młodzi, statystycznie mają dwadzieścia sześć lat i czują się już samootni. Zawsze jest szansa na zawarcie małżeństwa, ale z biegiem lat z reguły maleje. Kiedy kobieta ma już czterdzieści lat, z reguły spisuje się na straty. „Kto mnie potrzebuje w tym wieku?”- Niedawno przeczytałem wpis pewnej kobiety.

Nie miała żadnych oczekiwań, ale ona sama żyła jak idealna partnerka życiowa, szukała tylko kobiecego szczęścia w mężczyznie, który zawsze będzie przy niej. Pomyślałam, że może jest jakaś sztuczka, dlaczego jest taka idealna i samotna. Potem zapytałam moją przyjaciółkę o tę kobietę, a ona powiedziała: „Trzeba ją zapytać, dlaczego jest sama”. Nie poznałam odpowiedzi na to pytanie. Nie znam powodu dlaczego niektóre kobiety, cierpią z powodu samotności. Byłam dwukrotnie zamężna, zajęło mi dwa lata, aby dojść do drugiego małżeństwa, ale czułam się komfortowo sama. Pamiętam takie zdarzenie jak poszłam do kawiarni, nie było miejsca, a potem jakieś dziewczyny zebrały się i powiedziały: „Można usiąść tutaj i tak idziemy, nic ciekawego się tutaj nie dzieje”. Ciszyłam się, że zwolniło się miejsce, bo miałam zaplanowane spotkanie.

Dziewczyny wyszły w pośpiechu. Nie jestem już nastolatką i może myślę inaczej. Chwilę później zauważyłam jak wróciły do lokalu, bo dwóch obcych mężczyzn zapropnowało im koktajl. Następnie je poprosili, żeby w klubie dla nich zatańczyły. Czy nie sądzicie, że to jakaś ogólna katastrofa kobieca? Kobiety już zaczęły krzyczeć o problemie zwątpienia we własne siły we wszystkim, czym mogą. W poszukiwaniu uczucia posuwają się do najbardziej niepotrzebnych czynów – najprostsze to wpisy na portalach społecznościowych, zdjęcia w bikini, myślą, że zdążą na ostatni pociąg. Robią wszystko, żeby nie dożyć starości, zanim spotkają swoją bratnią duszę.

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

cztery × 5 =

Na siłę szukać miłości, czy lepiej zostać singielką?