Mąż zostawił swoją rodzinę. Pewnego dnia, córka powiedziała matce słowa, które będą lekcją na całe jej życie

W życiu bardzo ważne jest, aby móc wybaczyć, chociaż nie zawsze jest to łatwe. Nawet najokrutniejsi wrogowie mogą i powinni wybaczyć, ponieważ cała negatywność, którą człowiek gromadzi w sobie, wylewa się na niego samego i na innych. Historia tej dziewczyny wydaje się komuś niemożliwa, ale jest prawdziwa.

Teraz moja córka ma 11 lat. Od 7 lat nie widziała ojca. Kiedy córka miała 2 lata, zapytał mnie, czy może zrzec się z praw rodzicielskich i nie płacić nam alimentów. Zgodziłam się…

Chciałam oszczędzić dziecku niepotrzebnego cierpienia. Prawdopodobnie jest to niewielki wkład w brak bólu i frustracji. Córka doskonale wiedziała, kim jest jej tata i dlaczego nie jest z nami. Nie próbowałam przekonać dziewczynki, że jej ojciec jest „kapitanem dalekiego rejsu”. Kiedy skończyła 4 lata, mój były mąż niespodziewanie poprosił o spotkanie, mówiąc, że zdiagnozowano u niego raka. Moja córka i ja zgodziłyśmy się spotkać z nim w parku. Choć prosił o kilka godzin, w rzeczywistości wystarczyło mu dwadzieścia minut, a potem wyparował.

Około rok temu, spotkałyśmy go z córką na ulicy i poinformował nas, że ma inną rodzinę i dzieci. To wprawiło mnie w osłupienie. Córka słyszała wszystko. Zakończyłyśmy z nim rozmowę i wsiadłyśmy do samochodu. Była taka spokojna! Wiesz, co mi powiedziała? „Mamo, to dobrze! Tata w końcu nauczy się być ojcem. Cieszę się, że ma dzieci…” I to zamiast całkowicie uzasadnionych skarg, łez i oburzeń. Zamiast tego, co we mnie tkwiło! Właśnie wtedy, po słowach mojej córki, zrozumiałam, czym jest przebaczenie”!

Oceń artykuł
Dodaj komentarze

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 + dziesięć =

Mąż zostawił swoją rodzinę. Pewnego dnia, córka powiedziała matce słowa, które będą lekcją na całe jej życie